Apie tinklaraštį..

Internetas - mano duona. Apie tai ir tinklaraštis: kaip uždirbti pinigus internete ir kaip tapti geresniu interneto užkariautoju bei susijusius dalykus - seo, interneto reklamą, efektyvumą, produktyvumą, įvairius mielus dalykėlius, padedančius nudirbti darbus efektyviau.

...ir apie mane

Tai tinklaraštis žmogaus, kuris 100% pajamų gauna iš interneto. Jei žinote daugiau arba naujesnių dalykų, drąsiai komentuokite.

Asmeninių idėjų, minčių, pastabų ir kitos informacijos saugojimas

Ne tik dirbdami namie, bet ir apskritai gyvenime stengiamės išsaugoti savo asmninę informaciją – turbūt daugelis turėjome mažutes ar didesnes užrašų knygutes, kur kaupėme įvairias pastabas ir kitą informaciją – tvarkaraščius, užduotis ir pan. Gerokai patobulėjus ir atpigus kompiuteriams, telefonams, daugelis šią informaciją pradėjome kaupti jose.

Prisipažinsiu, ir aš pradėjau viską kaupti nuo paprastų tekstinių failiukų, kuriuos atidarydavau su Notebook, vėliau pradėjau naudoti jau tobulesnį txt redaktorių. Toks informacijos saugojimo būdas turi savų privalumų – kad jūs atskiruose kataloguose (folders) galite saugoti ir kitų tipų bylas, pvz,.Excell.

Bet sukaupus didesnį tekstinių bylų kiekį, valdymas ir paieška tampa ganėtinai sunkus, tad pradedame ieškoti geresnio būdo.

Trumpai pristatysiu įvarius būdus. Tiesa, pats išbandžiau jų tikrai daugybę: Notebook –> [neatsimenu] –> DtNotes –> Keynote  –> Mindmanager –> GdoOrganizer –>  Outlook -> Notezilla –> Onenote –> Evernote.

Kaip matote, čia praktiškai keturi programų tipai, kiekvienas jų turi savo privalumų:

 • Sticky notes (dtNotes, Notezilla) – galima žinutes prikabinti ant ekrano.
 • Organizers (Outlook, GdoOrganizer ) – galima kartu naudoti ir kalendorių ir užduotis vienoje programoje
 • MindManagers (Mindmanagers) – Brain tipo programos, kur sukuriamas centrinis informacijos vienetas (pvz. projektai), o prie jo pririšami kiti informacijos vienetai (pvz. Projejktas 1, projektas 2 ) ir t.t.t
 • Informacijos kaupimas (Keynote, OneNote, Evernote) –šios programos labiausiai atitinkai pagrindines funkcijas. ir tokioms programoms keliamus tikslus.

Tiesa sakant migruodavo ieškodamas tobuliausios programos, paskutiniu metu kelti tikslai buvo šie:

Asmeniškai kėliu šiuos reikalavimus informacijos saugojimo programoms:

image

Taigi reikalingos savybės:

 • Tree – kad turėtų medžio tipo struktūrą, kadangi jei turės vien tags, jų dažnai atsiranda gal 300 ir susigaudyti kas kur gana sunku
 • Tags – gairės – didelis privalumas
 • Sinchronizavimas – turėtų sinchronizavimą su kitomis programomis, dažniausiai MS Outlok, kadangi šis sinchronizuojasi su milijonu kitų
 • Portable – turėtų portable versiją, nereikalaujančią instaliacijos
 • PC – turėtų kompiuterinę Ofline versiją
 • Pocket PC – turėtų Windows moblie arba symbian versiją
 • Online – būtų galima viską matyti ir online
 • Export – būtų duomenų eksportavimo galimybė
 • Wysiwg  – vaizdinis redagavimo redaktorius

Na, kitos funkcijos ganėtinai unikalios, tad įterpi atskirą stulpelį ganėtinai beprasimiška.

O štai mano kandidatai:

 • dtnotes
 • keynote – jau neatnaujinama, bet labia funkcionali sistema. Dabar patarčiau naudoti Seonote
 • Extora – organizer + notes. Tapo mokama, bet yra nemokama tik free versija
 • Notezilla – labai funkcioanlios “sticky notes”. Bet šiuo metu iš tokių tiesiog pasilikės nemokamas Hottnotes
 • Onenote – galingas, labai funcionalus Microsof produktas. Sako naujausia versija jau ieško net audio bylose, bet man nesigavo. Bet paveikslėliuose tekstą randa puikiai.
 • Outlook. Visi jį žino. Storulis Microsoft užduočių tvarkymo flagmanas. Dabar galite pabandyti nemokamai.
 • EssentialPIM – daugiau “organizer”, mokamas,  bet labai funkcionalus ir labai greitas. Kur kas geriau nei storulis MS Outlook
 • Evernote – privalote turėti
 • Google Notebook – pastabų saugojima online. Man geriausias naudojant firefox sidebar’e (atidarome http://www.google.com/notebook/ig , sukuriame “bookmark” ir jos properties pažymime “load in sidebar”)
 • Mindmanger – mokama, vieną geriausių “brain” tipo programų, bet galite naudoti nemokamą Freemind arba viena iš panašių daugybės online įrankių

Taigi matome, kad konkurso nugalėtoju tampa.. Evernote, turinti visas reikalingas funkcijas ir privalumus. Kol kas pasigęstu tik vieno – kad galėčiau naudoti ją Firefox sidebar, t.y. bet kada galėčiau atsidaryti naršyklėje, kaip Google Notebook. Gaila, kad žinučių negalima prikabinti ant ekrano, bet tai jau darau su kitomis programomis, ir mažai pasigendu.

Beje, Google Notebook turi kitą milžinišką privalumą – ji bene geriausiai iš išvardintų tinką dalinimuisi (sharing), tad grupėse patartina naudoti ją.

Čia tik viena programų dalis, tikiuosi ateityje paliesti Organizers, Todo managers ir t.t.

6 komentarų to “Asmeninių idėjų, minčių, pastabų ir kitos informacijos saugojimas”

 1. Sveikas rašė:

  Sveikas,

  Gerą temą palietei. Kažkaip mes visi tais pat takeliais klaidžiojam ir kaupiam savo patirtį, kol randam, ko mums reikia.

  O kaip evernote padaryti portable? Gal mokama versija turi šią savybę?

 2. admin rašė:

  Evernote atrodo Tools ar Settings turi Install Portable, nurodai kur ir turi, jei neklystu.

  Mokama riboja tik srauta, bet ne funkcionaluma.

 3. Šilas rašė:

  Google Notebook turi? sinchronizaciją? Su Outlook? Arba paveikslėlyje Synchronize ne tai reiškia ir blogai išvertei, arba aš kažko nežinau…

 4. ant rašė:

  Idomus postas. Tikrai daznai neuztenka smegenu atminties ir reikia sitiek prisimint kad geriau uzrasyt. Visi tie terminai,uzduotys, siaip mintys.. Bet va tiesa pasakius mane tavo postas baugina. Tiek programu,funkciju. Visa sita reik isbandyt, ismokt, nusprest kas geriausia ir t.t. Informacijos pertekliaus amziuje daznai labai tingisi dar skirt laiko nauju programu nagrinejimui ir mokymuisi. Kartais man atrodo kad popierinis kalendoriukas tai visgi genialus isradimas…
  Kartais man atrodo kad va sitame poste sakoma tikra tiesa : http://blog.lyga.lt/2008/11/04/nepaskandinkite-darbu-technologijose/ ..

 5. Sveikas rašė:

  Pas studentus pastebėjau OneNote2007, kuria jie visiškai nesinaudoja,nors gauna dovanai…

  Pabandžiau – labiausiai funkcionali užrašinė iš visų, kurias bandžiau.

  Didžiausias “navarotas” tame, kad tiesiog į užsirašytą tekstinę žinutę gali įsidėti visą Wordo, Excelio ar video/garsinį failą, kurį po to gali peržiūrėti.

 6. admin rašė:

  OneNote turi labai daug privalumu, funkcionalumo ir yra tikrai galinga. Kai naudojausi, labai truko, kad neturi online versijos. Nustojau, kai “legalizavausi” – atsisakiau jos del to, kad ji mokama. Daugelis zmoniu apskritai neiko nesaugo, o dedasi i folderius ir pan. , po to ilgai iesko.

Palikite savo komentarą

Prenumeruok RSS Darbas internete Mobile Payments by Fortumo
 • KATEGORIJOS

 • NAUJIENOS

  KOMENTUOTA

  NAUJIKOMENTARAI

  MANOPARTNERIAI