Apie tinklaraštį..

Internetas - mano duona. Apie tai ir tinklaraštis: kaip uždirbti pinigus internete ir kaip tapti geresniu interneto užkariautoju bei susijusius dalykus - seo, interneto reklamą, efektyvumą, produktyvumą, įvairius mielus dalykėlius, padedančius nudirbti darbus efektyviau.

...ir apie mane

Tai tinklaraštis žmogaus, kuris 100% pajamų gauna iš interneto. Jei žinote daugiau arba naujesnių dalykų, drąsiai komentuokite.

Interneto greitis ir kokybė

Trumpai: pasistengsiu pateikti svarbiausius niunansus, renkantis interneto teikėją ir kaip pamatuoti savo interneto ryšio kokybę.

Interneto kokybė verčia mus nervuotis. O ko tai nenervina? Ypač pradėjo erzinti vieno interneto teikėjo kokybė, tad nusprendžiau tam paskirti pora straipsnelių. Pirmasis bus šis – įrankiai ir būdai nustatyti interneto greičiui ir KOKYBEI ir kaip neapsigauti renkantis interneto teikėją,  kitame pateiksiu savo inteneto teikėjų (hm, keturių) greitį ir kokybę. Tikiuosi skaitytojai padės, ir galėsiu daugiau teikėjų bei pateikti dar išsamesnę apžvalgą.

Interneto ryšio kokybė

Asmeniškai aš manau, kad interneto ryšio kokybė (QoS – Quality of Service) yra netgi svarbesnis, nei tik greitis, bet vaikinukai iš jums internetą teikiančios kompanijos (ISP – internet  service provider) kiaunės balsu kiauksės “eikite į greičio matuoklę tokiu ir tokiu” adresu. Tai kvailystė. Tam tikrais atvejais blogos kokybės internetas vis tiek gali būti greitas,  Bet tik tam tikrais atvejais. Tad kas jums žymiai pablogės, kai jūsų ryšio kokybė bus prastos kokybės? Žymiai blogesnė Skype, nutolusių kompiuterių valdymas,  televizija internetu ir pan., praktiškai dažnai negalėsite dorai pažaisti internete. Šį kart nesivelsiu į techninius parametrus, apsprendžiandžius QoS.

Interneto greitis į užsienį

Dar vienas svarbus niunansas, kuris dažnai nervina ir kurį dažnai nutyli jūsų ISP – greitį ir kokybę iš karto geriausia matuoti į užsienį. Dažnai interneto greitį parduodant apie greitį į užsienį bus nutylima.

Įkėlimo (upload) interneto greitis 

Vėlgi, netikrinkite tik download, labai svarbu ir upload, juk internetas tai ne tik siurbimas, bet ir įkėlimas. Šis dalykas irgi turi būti aiškiai pateiktas tiek sutartyje, tiek matuojamas, bet dažniausiai planuose bus nutylimas, to tiksliau – kur kas mažesnis.

Greitis piko metu

Rinkdamiesi interneto teikėją, atkreiptkite dėmesį į greitį piko metu – jo metu jis gali būti vėlgi padalintas, dažnai pažymimas mažomis žvaigždutėmis.

Kiti niunansai

Interneto ryšio teikėjai mėgsta nutylėti ir kitą dalyką – sesijų skaičių. Sesijų skaičius dažnai neleidžia sėkmingai naudotis p2p tipo programomis, dažnai p2p. Beje, taip pat nepamirškite, kad Mbps tai ne tas pats kas MB/s, programose greitis dažniausiai pateikiamas MB/s – megabaitais per sekundę, o interneto teikėjai dažniausiai greitį nurodo Mb/s – megabitais, o vartotojui galima nurodyti iš pažiūros 10 kartų didesnį greitį. Juk 4Mbps visada įspūdingiau už 400 KB/s. Beje, įkėlimo ir parsiuntimo greitis taip pat dažnai sudedamas. Dar vienas dalykas – visi mėgsta pateikti maksimalų greitį – o tai teisiškai neįpareigoja suteikti minimalaus greičio (nors tai ir sunkiai įgyvendinama, bet visgi suteikia galimybę išvedžiojimams).

Tokie atrodo pagrindiniai niuansai, bet viskas susiveda į paprastą dalyką – nors jums parašyta ato

Interneto greitis ir interneto kokybės matavimas

Nu, pagaliau apie patį matavimą. Aš iš ties siūlyčiau naudoti tik dvi matuokles.

O tos bukokos lietuviškos matuoklės manau netinka niekam.

SVARBUS PRAŠYMAS

Kad galėtume palyginti, kokybę, gal, mieli skaitytojai, galite pamatuoti greitį į Amsterdama, geriausia piko metu, tarp 19-20 valandos. Išjunkite programas,  naudojančias interneto greitį, junkitės geriausiai tiesiai be router, spauskite "click to start test", kai testas bus atliktas, spauskite "Summary" ir tame langelyje "Click here for detailed analysis", atsiųskite man interneto adresą, kurį matysite viršuje, pvz.: http://amsterdam.mcs.streamguys.com/myspeed/db/report?id=38759 adresu info@darbasnamie.lt , jei galite su kiek įmanoma daugiau detalių, pvz. kaip dažnai interneto ryšys būna blogas/geras, miestą, ar jungiatės tiesiogiai ar per routerį. Aš įsipareigoju neskeltbti ne jūsų IP, nei tapatybės.

Taip viešai padėkosite, savo interneto ryšio tiekėjui jei jūsų kokybiškas ryšys ir paviešinsite prasčiokus :)

5 komentarų to “Interneto greitis ir kokybė”

 1. Karvė rašė:

  1B = 8b, todėl 10Mb/s = 1.25MB/s, 4Mb/s = 0.5MB/s = 512KB/s ;)

 2. Blynas rašė:

  Vieną pastebėjimą jau pasakė Karvė.
  Antras – niekur nematau, kad būtų prašomas įvardinti interneto planas. Jei visus statysi į vieną liniją, nepriklausomai nuo plano – nieko doro nebus.
  Trečias – matuojant greitį į Amsterdamą reikia nepamiršti skirtingų greičių Lietuvoje/užsienyje. Dėl tos pačios priežasties ir lietuviški skaitliukai reikalingi. Aišku ISP gali ir pagudrauti – pvz. į dažniausiai naudojamus matuoklius taikydamas kitokius ribojimus, nei į kitus puslapius…
  Ketvirta – interneto kokybė taip pat labai nemažai priklauso ir nuo jo pateikiamumo (trumpai tariant, nuo to, kaip dažnai jis stringa ir kiek jo nebūna)…

  Ar tikrai šis testas bus tikras ir geras – spręsti jums patiems.

 3. Ric rašė:

  Kuo prasta matuoklė http://www.matuok.lt. Tai nesudėtinga ir nereikalaujanti daug žinių, lietuviška.

 4. Baisuoklis rašė:

  Snypstas tie matuokliai. Tikrus rezultatau gausi tik matuodamas per tinklo plokste pereinanti srauta.

 5. Vidas rašė:

  Įdomus ir informatyvus straipsnis, ačiū :)

Palikite savo komentarą

Prenumeruok RSS Darbas internete Mobile Payments by Fortumo
 • KATEGORIJOS

 • NAUJIENOS

  KOMENTUOTA

  NAUJIKOMENTARAI

  MANOPARTNERIAI