Apie tinklaraštį..

Internetas - mano duona. Apie tai ir tinklaraštis: kaip uždirbti pinigus internete ir kaip tapti geresniu interneto užkariautoju bei susijusius dalykus - seo, interneto reklamą, efektyvumą, produktyvumą, įvairius mielus dalykėlius, padedančius nudirbti darbus efektyviau.

...ir apie mane

Tai tinklaraštis žmogaus, kuris 100% pajamų gauna iš interneto. Jei žinote daugiau arba naujesnių dalykų, drąsiai komentuokite.

Kaip neužmiršti efektyviau pailsėti

Tikriausiai daugelis iš dirbančių namie arba prie kompiuterio, labai mėgsta savo darbą ir dažnai užmiršta poilsį. Nereikia pamiršti, kad darbas prie kompiuterio nėra nežalingas ir taip pat rizikuojate susirgti profesinėmis ligomis, nors darbas ir nėra toks pavojingas, kaip statybose.

Čia jums gali padėti naudinga programa, kurią rekomandavo mano brolis – šauni ir nemokama  WorkRave (aš seniau naudojau labai analogišką komercinį produktą, bet legalizavimosi metu dėl santykinai  nemažos kainos jo atsisakiau, beje dabar kelis kartus atpigusio).

Ką daro ši programa?

 • programa primena kad laikas mikropauzei – tai maždaug 10-20 sekundžių pertraukėlė kas dešimt minučių – tuo metu gali pramankštinti pirštus, nukreipti akis nuo kompiuterio.  Galite nustatyti, pauzės įkyrumo lygį – pasilikti ar rodyti “praleidimo” (skip) arba “nukėlimo” (postpone) mygtukus, taip ar visiškai blokuoti klaviatūrą ar to nedaryti.
 • kas valandą programa primena, kad laikas pauzei – 5 minučių pertraukėlei. Beje, tokias pertraukėles reglamentuoja įstatymas. Programa šios pauzės rodo pratimus, kuriuos galite atlikti – pramankštinti įvairias kūno dalis.
 • galiausiai programa parodo, kad jau laikas baigti darbą.

Programa visaip konfigūruojama, galima nustatyti pauzių trukmes ir intervalus, įkyrumo lygius, taip pat pažymėti, kad programą veiktu tyliu režimu.

Taip pat, galite pažiūrėti statistiką, kiek numojavote metrų su pele (mano visutinis rezultatas, apie 400 metrų per dieną, tiesa, dabar dirbu ketvirtadalį įprastos dienos), kiek pauzių “atlikote” – programa stebi, ar judinate pelę, kai turėtumėte ilsėtis. Gaila, kad kaip komercinis analogas nerodo to grafikais.

Kodėl naudinga?

    Programa ne tik padeda išvegti profesinių ligų, bet taip pat leidžia sustoti ir pagalvoti, ar dirbate efektyviausia kryptimi, ar atliekate aukščiausio prioriteto užduotis, ar vykdoma užduotis tikrai padės pasiekti savaitės, mėnesio tikslus? Galiausiai, ar užduotį vykdote efektyviausiu būdu? Nepamirškite šių klausimų užduoti pertraukėlių metu!

   14 komentarų to “Kaip neužmiršti efektyviau pailsėti”

   1. Karvė rašė:

    O, yra ir Linux versija, reiks pabandyt… :)

   2. Aivaras rašė:

    Čia nelabai į temą, bet autoriui reikėtų susitvarkyti SEO linką.

    ž pakeičia į z,
    ė – į e, bet š raidės nepakeičia :(

    O dėl programos tai labai šaunus dalykas turėtų būti. Kaip tik labai daug dirbu namie, todėl priverstinės pertraukėlės būtų tikrai į naudą :)

   3. Ignas rašė:

    Tokią programikę sumanūs žmonės į 1KB sukištų, o ši naudoja 16MB RAM’o! Sugebėjimai vienok pas autorių…

   4. Justasimus rašė:

    Ant Fedoros 9 naudoju RSIBreak, ji yra įtraukta į instaliaciją tik reikia uždėt varnytę :) Viskas panašiai, trumpos ir ilgos pertraukėlės, galima nustatyti, kad neleistų išjungti. Gana naudingas daiktas, užsisėdėjus prie pc užsimiršta kiek laiko praleidi. Pats netikėjau kaip greit praeina 10min :)

   5. Originalas rašė:

    Mikropauzės – LOL! Kas čia per nesamonė? Tarkim 10min. praeina kol įsigilini į uždavinio sprendimą, ir tada net koks windows update balionėlis gali sugadinti visą mintį.. Kada vėl reiks mažiausiai 10min. kad grįžt iki tos vietos ar tą mintį gali pamesti visai dienai, o poto padaryt visai kitaip.. Aišku kitą dieną teks perdaryt, kai suprasi, kad buvo galima padaryt geriau..

    beto koks užknisantis, rašau pas tave komentarą ir jau iššoko mikro break, kai rašai toliau, tada atjungia klavą ir pelę. :D D

   6. admin rašė:

    @originalas. Na gali mikropauzes atsijungti. Arba didelio susikaupimo reikalaujancioms uzduotims isijungti Quiet arba Suspended rezima.
    Man mikropauzes apskritai – itin naudingos.

   7. Motiejus rašė:

    Naudoju tokį softą jau >2 metų.
    Workrave VS standartinis gnome-typing-monitor
    a) Jei nueinu nuo kompo kelioms minutėms jis neužskaito “pertraukos”. Ir reikia hakint… Gnominis džiaugmsas tai išsprendžia
    Yra galimybė “do not count time while working”, bet tada gan durnai skaičiuoja laiką :)

    Gnominis gražesnis :) Nors gnome nenaudoju, bet pasistengiau turėti tą gnominį gnome-typing-break.
    Ypač linuxistams siūlau išbnadyti.
    Ir jis lengvesnis.

   8. admin rašė:

    @ignai ar tik nesuklydai kB versdamas i MB? Pas mane rodo 1,7 Mb

   9. Vytautas rašė:

    Super, man bus pats tas, kai praleidziu prie kompo po 8-10 valandu. Tikrai super naudingas straipsnis! Dekui :)

   10. Vytautas rašė:

    Nu va isbandziau sita programele. Tikrai veiksminga, nuo siol tikrai bus tarp nadojamu programu.

   11. admin rašė:

    @vytautas
    Sekmes, bet reikia nepamirsti svarbiausio dalyko – neiginoruoti siu programu, kad neisvystytu “aklumas” sioms programoms

   12. Edgaras rašė:

    Na prie kompiuterio praleidziu ne visa diena, bet manau ji tikrai pravers

   13. Ignas rašė:

    Dabar naudoja 15.3MB, rajutė… Nors visos funkcjos beveik išjungtos.
    Mielas daukčiuks bet kai su atminties ne per daug tai teks kitos progsės paieškot..

   14. Aivaras rašė:

    Nesuprantu aš jūsų komentarų.15 MB daug ? Ta programa su peles atstumu nusišneka, ir žiauriai. Pajudinu apie 10 cm u=skaito kaip puse metro :D net išsigandau pamatęs kad tik įrašius programą jau nustumdžiau 20 metrų

   Palikite savo komentarą

   Prenumeruok RSS Darbas internete Mobile Payments by Fortumo
  • KATEGORIJOS

  • NAUJIENOS

   KOMENTUOTA

   NAUJIKOMENTARAI

   MANOPARTNERIAI