Apie tinklaraštį..

Internetas - mano duona. Apie tai ir tinklaraštis: kaip uždirbti pinigus internete ir kaip tapti geresniu interneto užkariautoju bei susijusius dalykus - seo, interneto reklamą, efektyvumą, produktyvumą, įvairius mielus dalykėlius, padedančius nudirbti darbus efektyviau.

...ir apie mane

Tai tinklaraštis žmogaus, kuris 100% pajamų gauna iš interneto. Jei žinote daugiau arba naujesnių dalykų, drąsiai komentuokite.

Kompiuterio perinstaliavimas

Kadangi vakar perinstaliavau savo kompiuterį, galbūt ir kitiems bus naudingas toks procedūrų sąrašėlis. Beje, aš jį sau pasirašiau dėl įvairių priežasčių, bet viena jų – turėti užduočių sąrašą pasitikrinimui (checklist). O galbūt skaitytojai atras ir ką nors naudingo – ne viską darau įprastai, nors tikiu, kad labiau išprusę kompiuteriuose vartotojai daro būten taip.

Pasiruošimas

1. Darome duomenų kopijas (backup). Aš kopijų tokiu kaip reikalingų bylų kopijavimas į saugią vietą nedarau – tiesiog sukuriu viso disko atvaizdą (image).  Tai ne tik kur kas sparčiau (būna, kad padaryti atsarginę disko kopiją užtrunka 10min.), bet ir kur kas saugiau – nereikia rūpintis, ar ko nors nepamiršau – absoliučiai visos bylos būna išsaugotos. Aš pavyzdžiui patarčiau naudoti nemokamą DriveImage XML, kuri turi visas reikalingiausias funkcijas, nors visos garsesnės įmonės turi išleidusios ir komercines versijas – Symantec Ghost, Acronis True Image ir pan.

2. Eksportuojame kai kurių programų duomenis. Visgi kartais, kai kuriuos programos duomenis laiko ganėtinai mistinėse vietose, tad jei tik tokios turi Backup/Restore funkciją  – taip ir darau.

Šviežias diegimas

Na, suinstaliuojame operacinę – vargu ar čia yra ką bepridurti, diegiame arba tai ką turime, arba geriausią iš turimų variantų.

Toliau visas darbų sąrašas:

1. Išinstaliuoti visą crapware . Jei darysim system recovery nešiojamam kompiuteriui, atkūrus bus pridiegta visokio šlamšto, kurį, jei per anksesnį naudojimą nenaudojame, geriausia išinstaliuoti pirmoje vietoje, šioje stadijoje lengva atsirinkti, kas yra šlamštas. Bloatware, trial ware ir t.t. – pvz. aš šalinu Norton Security (vis tiek tik laikina versija), HP photo essentials (nes taip nei kart ir nenaudojau), seną Adobe Reader (geriau nelaukti n atnaujinų, o įdiegti naujausią versiją), ir t.t. .

2. Persikelti Users iš C į D diską. Tai darau tam, kad visos naujai įdiegiamos programos įsirašytų savo nuostatas (settings) jau į D diską, kadangi mano nuomone laikyti vartotojui svarbią informaciją C diske (sisteminiame) labai pavojinga.  Vista sistemoje tam darome taip:

EInam i kiekvieno katalogą, su dešiniu pelės -> properties ir keičiam Location. Arba sutvarkome čia:
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Shell Folders and HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders).

3. Susiinstaliuoti būtiniausias programas ("must have") tolesnei eigai.:

 • Disk image programa (iš čia pasiimsim senus duomenis).
 • Antivirusinė – kad įdiegiant naujas programas, nieko nepralįstų..
 • Truecrypt (pasiimsim privačius duomenis)
 • Evernote (žiūrėsim pastabas)

4. Diegiame Service Pack, jei jo nebuvo diegimo diske – nesisiunčiame jokių Update, nes po SP įdiegimo jų sumažės

5. Pasikankiname – atstatome įvairius pasikeitimus ir savo nuostatas. Man pavyzdžiui:

 • Po Vista SP1 dingo Search.. iš context meniu.
 • Sugedo pirštų antspaudų skaitiklis.

6. Diegiame visas kitas programas, kurios reikalingos darbui ir neturime Portable (nereikalaujančių diegimo) versijų.

7. Registruojame programas, kurios po šviežio įdiegimo vėl tapo neregistruotomis.

8. Darome įrašytos sistemos disko atvaizdą – image. Jei kas sugęstų artimiausiu metu, turėtume visą Windows kopiją su pačiomis reikalingiausiomis programomis.

9. Jei turime patirties, šiek tiek paspartiname savo OS, atjungę kai kuriuos erzinančius dalykus kurių nenaudoame arba nesižavime – Error reporting, autoplay, šiek animacijų.

10. Jei kaip aš, naudojate nereikalaunčias diegimo ir nešioajamas (Portable) programas arba jų  versijas, teks šiek sugaišti (5 min.), jas padarant pagrindėnimis pagal nutylėjimą įvairioms byloms  atidaryti.

11. Keičiame darbalaukio foną į ką nors grąžaus ir naudojamės kompiuteriu.

Atrodo tiek veiskmų..

3 komentarų to “Kompiuterio perinstaliavimas”

 1. Mantas rašė:

  Man labiau priimtinas variantas:
  1. Pasidaryt su acronis c disko kopiją ir, nelaimei nutikus, ją per 10min atstatyt :)

  p.s.ką nors grąžaus = ką nors gražaus
  Atrodo tiek veiskmų=Atrodo tiek veiksmų
  nešioajamas=nešiojamas

 2. gumas rašė:

  arba reik naudotis MacOS X ir nesukta galvos tokiom baikom.

 3. Evil rašė:

  Tu jau gali dirbti kekše už dvacoką :)

Palikite savo komentarą

Prenumeruok RSS Darbas internete Mobile Payments by Fortumo
 • KATEGORIJOS

 • NAUJIENOS

  KOMENTUOTA

  NAUJIKOMENTARAI

  MANOPARTNERIAI