Apie tinklaraštį..

Internetas - mano duona. Apie tai ir tinklaraštis: kaip uždirbti pinigus internete ir kaip tapti geresniu interneto užkariautoju bei susijusius dalykus - seo, interneto reklamą, efektyvumą, produktyvumą, įvairius mielus dalykėlius, padedančius nudirbti darbus efektyviau.

...ir apie mane

Tai tinklaraštis žmogaus, kuris 100% pajamų gauna iš interneto. Jei žinote daugiau arba naujesnių dalykų, drąsiai komentuokite.

Livescribe – priverčiau rašiklį įsiminti, kalbėti, skaičiuoti ir versti tekstus

Laikas nuo laiko įsigiju, gana impulsyviai, įvairių daiktų, kurie tikiuosi man padės tapti produktyvesniu.

Aš, kaip ir daugelis žmonių, kartais mėgstu pasinaudoti paprastu popieriumi projektų vertinimui, įdėjų analizei ir prioterizavimui, nepaisant visų supančių delninukų ir kompiuterių, nors šiaip praktiškai visose srityse jo esu atsisakęs. Jis turi vieną didelį trūkumą – ką rašome, automatiškai neatsiduria mūsų kompiuteryje, norint ką nors rasti, tenka knaisiotis tarp įvairių užrašų knygelių popierielių ir pan. O jei prisirašome įvairių pastabų ant kokios nors popieriaus skiautelės, retai puolame skanuoti, dažniau tiesiog kantriai persirašome įvarius kontaktus, telefonus. Šią problemą būtent ir sprendžia Livescribe Pulse Pen. Tiesa sakant šis daiktas nustebino labiau, nei tikėjausi. Pridėjus prie specialos stotelės, rašiklis iš kart prikimba magnetukų pagalba ir jis ne tik viską įrašo  į kompiuterį (ir leidžia visuose tekstuose ieškoti įvedant pageidaujamą tekstą į paieškos laukelį) ką parašysime šiuo rašikliu. Jis taip pat įrašo ypatingai gera kokybe ir visus garsus. O vėliau tiesiog galima paspausti ant bet kurios teksto vietos, ir girdėsite būtent tai, kas buvo kalbama rašant tą teksto dalį.

Beje, norimus įrašus iš kart galime įkelti į internetą ir paversti kokia nors naujovišką prezentacija (tiesa, atrodo, turi užsikrauti pilnai, norint girdėti balsą bet kurioje vietoje),  perkelti kad ir į Evernote arba PDF. Gal kokią nors panašią prezentaciją reiks pateikti ir man?

Įrašomo garso kokybė labai gera, galima girdėti menkiausius garsus. Būkite tikri, kad be vargo įrašysite net toli esančios dėstytojos balsą – prietaisas turi 3D ausines – mikrafonus, kurios garsą įrašo panašiai, kaip girdi žmogaus ausis, su visomis stereo subtilybėmis. Tiesa sakant studentams šis daiktas ir atveria didžiausias galimybes – paskaitoje galima užsirašyti tik pačias labiausiai esmines frazes, visa kita įrašys šis prietaisas – taip galima kur kas labiau įsigilinti į dėstomą dalyką.

Pats interaktyvumas su nusipieštu tekstu dar įdomesnis – galima nusipiešti pianiną ir juo pagroti. Yra ir tekstų vertimo demo – parašytą žodį matome ekranėlyje ir ištariamą garsu. Yra net komandinė eilutė, kur vėlgi, komandas tiesiog rašome ant popieriaus.

Tiesa, norint suskaičiuoti ką nors, skaičiuotuvų patiems pieštis nereikia, yra jau atspausdintų pačių įvairiausių, taip pat yra ir klaviatūra, jei rašome visai nesuskaitomai, galime baksnoti į ją.

Įdomu tai, kad prietaiso programinė įranga software (taip pat ir firmware nuolat automatiškai atsinaujina) yra lanksti – įvairias programas galime tiesiog įrašyti į šį rašiklį ir kaip man  žinoma, gamintojas aktyviai šiuo metu rengia kažką savo AppStore. Tad bene įdomiausia, kaip šis prietaisas atrodys ateityje – žaidimams, programoms tokie rašikliai atveria neišmatuojamas galimybes – kaip atrodys mūsų vaikų sąsiuviniuose žaidžiami žaidimai? Ypač jei jie dar turėtų mini projektorių, lazeriu viską atvaizduojantį ant stalo… Nes dabar pvz. kryžiukais nuliukais ar šachmatais žaisti būtų kebloka – o kaip rašiklis pateiks savo ėjimą?

Beje, man kažkodėl būtent tokį, tik visiškai naują, daiktą norėtųsi padovanoti ateityje rengiamuose konkursuose.

O čia žmogus pateikia šiekt tiek išsamesnį demo:

11 komentarų to “Livescribe – priverčiau rašiklį įsiminti, kalbėti, skaičiuoti ir versti tekstus”

 1. darius rašė:

  svarbiausias sito daikto trukumas reikia specialaus popieriaus.

 2. admin rašė:

  Taip, tai trūkumas, bet ne svarbiausias – šio popieriaus galima atsispausdinti, galima nusipirkti, aš šio popieriaus pasidėjęs visur, kur gali prireikti, taip pat nešiojuosi piniginėje Pocketmod’ą. Tiesa, jei tokie daiktai išpopuliarėtų, kinai netruktu prispausdinti po sąsiuvinių 1,30 Lt :) Bet manau šiam “trūkumui” išnykti – tai tik laiko klausimas

 3. Originalas rašė:

  “nu”, “nu” “čianai” reiktų pirmą pagalvoti apie ką šnekėsi, o tada jau filmuoti. :) )

  O šiaip tai būtų įdomiau in action pamatyt kokiam univere, kur toli dėstytojas kalba ir triukšmas aplink.. nes jau dabar girdis, kad įrašo patį popieriaus šnarėjimo garsą.

  Gal ir nieko, nes dažnai nusibraižai, bet pamiršti, ką pasakojo.. Ir šperas bus greičiau daryti į kompą perėklus brėžinukus ir t.t. :D D

  Dar galėtų padaryt, kad tiesiogiai atsakymą rodytų matematinių lygčių, kai tik užrašai.. kaip čia maždaug http://www.topzone.lt/nokia-handwriting-calculator-s60v5-cool.html

 4. pingpong rašė:

  1gb nėra daug, tarkim turi tris paskaitas per dieną, po 1.5val, arba 3.5val įrašų. ar jis sutalpins tiek? Kaip dėl rašalo? Ar tai turi būti kažkas specialaus?

 5. Justas rašė:

  Gaila, kad nesimokau dabar, kitais metais mokslai man va, bus, BUTINAI NUSIPIRKSIU!!! Sitas dalykas isties patiko, im definitely getting one!!!

 6. Flow rašė:

  Vat cia tai zaisliukas.

 7. admin rašė:

  @pingpong
  Na, ant mano 1 Gb rašiklio dėžutės parašyta – up to 100 hours of audio. Tad net jei dalintumem iš keturių, liktų bent 25 h, o tai para.
  Gerai nežinau, ten yra tokios greit pakeičiamos šerdelės, komplekte buvo 5, bet ar tinka paprastos – nežinau. Bet norint rimtai rašyti, manau reiktų užsipirkti dar pora komplektukų, nors pagalvojus viena šerdelę ne taip jau greit iššrašydavau, greičiau pamesdavau tušinį.

 8. admin rašė:

  @originalas
  manau įrašys ir kai triukšmas aplink, sakau, įsideda ten tokios ausinės, tad mikrafonai atsiranda ten kur ausys, tad tikėtina, kad girdėsis ne mažiau. Bet stadiono triukšmas paskaitose – ne toks jau dažnas reiškinys.

  Skaičiavimus iš kart realiai dar nedaro, ir tai nebūtų labai patogu, kadangi rašant rašalu įvedus klaidą, nežinia kaip reiktų pataisyti (nors ir tai išsprendžiama). Bet tokiu programėliu manau atsiras greičiausiai…

 9. Originalas rašė:

  Ne stadiono, bet vistiek žmogaus ausys nelygu mikrofonui.. :) Juk tušinukas vos 200 dolerių kainuoja, o už tiek net mikrofono tokio nenusipirksi, kuris įrašytų būtent dėstytojo balsą per visą auditoriją geriau, nei ten popieriaus krebždesį prie pat.. Čia išvis tik unidirectional mikrafas tai sugebėtų padaryt, o jį visada turėtum būt nutaikęs į dėstytoją, kitaip jis neveiktų. Todėl ir abejoju, kad sėdint didelėje auditorijoje jis taip pat gerai veiktų kai per demo tyliam kambaryje ir prie pat kalbantysis yra.

  Žmogus gali išskirti vieną garsą iš triukšmo, o mikrafas kvailas ir įrašo, ką garsiausiai girdi. :) )

 10. Darbas namie »  Livescribe prezentacija - nežinau.lt autoriaus pranešimas seminare Patirtis 2008 rašė:

  [...] įkeliu praktinį pavyzdį (tiesa, gal nelabai vykusį), kaip gali atrodyti Livescribe prezentacija – tai yra D.Paršonio aka vienastoks, nežinau.lt autoriaus pranešimas “Tinklaraščiai ir [...]

 11. CreAtive rašė:

  Pravartus ir labai geras daiktas, bet kaina dar geresnė. Neduok dieve tokį pamesti… :) :)

Palikite savo komentarą

Prenumeruok RSS Darbas internete Mobile Payments by Fortumo
 • KATEGORIJOS

 • NAUJIENOS

  KOMENTUOTA

  NAUJIKOMENTARAI

  MANOPARTNERIAI