Apie tinklaraštį..

Internetas - mano duona. Apie tai ir tinklaraštis: kaip uždirbti pinigus internete ir kaip tapti geresniu interneto užkariautoju bei susijusius dalykus - seo, interneto reklamą, efektyvumą, produktyvumą, įvairius mielus dalykėlius, padedančius nudirbti darbus efektyviau.

...ir apie mane

Tai tinklaraštis žmogaus, kuris 100% pajamų gauna iš interneto. Jei žinote daugiau arba naujesnių dalykų, drąsiai komentuokite.

Nutolusio kompiuterio valdymo per atstumą būdai ir privalumai

Valdyti nutolusį kompiuterį (pvz. pasiekti namų kompiuterį esant darbe) ne tik lengva ir patogu, bet ir tikrai naudinga. Siūlyčiau pamėginti tai atlikti jau dabar, nes jei prireiks kokių nors bylų ar informacijos iš savo kompiuterio jums jau esant užsienyje, teliks grauštis, kad tuo nepasidomėjote anksčiau.

Nutolusio kompiuterio valdymas tai ne tik serverių administratorių darbas, daug naudos galite gauti ir jūs:

 • galite pasiimti bet kokias norimas bylas (“failus”)
 • galite pagelbėti mažiau kompiuteriuose išmanančiam žmogui, tarkim mamai ar sesei,
 • galite peržiūrėti norimą informaciją, pvz. jei skubiai prireiks kokių nors tvarkaraščių ar pan.
 • jei neturite darbe reikiamos programos o ji yra namuose, galite padirbėti su ja ir atsisiųsti darbo rezultatą

Yra daug būdų pasiekti kitą kompiuterį, pateiksiu tik populiariausius ir paprasčiausius, kai kuriems net nereikia nieko įdiegti, pvz. Remote desktop connection turi visi Windows.

Remote desktop connection

image

Pasiekti kitą kompiuterį visada galite net nieko neinstaliavę su visais Windows, tiesiog spauskite Start-> Accessories –> Remote dekstop connection, bet ne visus kompiuterius galėsite pasiekti – pasiekti galite tik Windows XP Proffesional, jei pas jus Windows Home, su RDC to padaryti nepavyks.

Tam, kad jūsų kompiuteris būtų pasiekiamas, tiesiog įsitikinkite, kad Start –> Control panel –> System, pasirinkite Remote skirtuką ir jame pažymėkite varnelę prie Allow users to connect remotely to this computer. taip pat, jūsų kompiuteris turi turėti būti apsaugotas slaptažodžiul. Nepamirškite, kad jei naudojate maršrutizatorių (ruterį) turi būti nukreipti portai (to reikia ir visoms kitoms programoms).

Prisijungti prie kito kompiuterio lengva, užtenka paleisti Remote dekstop connection (Start-> Accessories –> Remote dekstop connectio), įvedate kompiuterio IP (jį pažiūrėti galite www.ip-number.com)

Tiesa, RDC yra gana ribota, taip pat jūs negalite prisijungti prie kito kompiuterio, kitam vartotojui esant prisijungus – jis bus atjungtas, kol jūs būsite prisijungę.

Taip pat, jei turite delninuką ar telefoną su Windows mobile, galėsite kitą kompiuterį pasiekti ir per jį.

VNC

image

Jungtis per VNC  yra daug programų, pvz. tightvnc, o aš siūlyčiau nemokamą UltraVNC . Su šia progama galėsite ne tik valdyti, bet ir nusiųsti bei persisiųsti failus iš kito kompiuterio, taip pat ji turi įdiegtus pokalbius. Kaip ir su RDC, jei turite delninuką ar telefoną su Windows mobile, galėsite kitą kompiuterį pasiekti ir per jį.

Skype įskiepis: RemoteX

image Jei kalbatės su Skype ir norite prisijungti prie draugo kompiuterio bei jam padėti, arba norite, kad jis matytų jūsų ekraną, tada tiesiog naudokite RemoteX . Skype turi ir daugiau panašių  įskiepių, bet šis nereikalauja registracijos ir yra paprastas naudoti.Tiesa, šį įskiepį turės turėti abeji kompiuteriai.

Vėliau naudoti paprasta – pasirenkate draugą, spaudžiate ant jo vardo su pelės dešiniu, –> Do more –> Remotex. Viskas, jūs matote ką veikia jūsų draugas. Programa dar leidžia pasirinkti, ar leidžia tik matyti, ar tuo pačiu metu galite valdyti matomą kompiuterį.

Papildymas

Jei neskaitote komentarų, dar dalis skaitytojų paminėjo Teamviewer. Ši programa yra mokama, bet turi apribotą nemokamą versiją. Jos privalumai – nereikia nustatinėti maršrutizatorių (ruterių), tai pat labai lengva paleisti ir pradėti dirbti.

21 komentarų to “Nutolusio kompiuterio valdymo per atstumą būdai ir privalumai”

 1. NickasLT rašė:

  Pabandyk TeamViewer – buvau smarkiai nustebęs, kad programa veikia kiauriai per visus routerius, ugniasienes ir t.t. :) Kai reikia greitai kažkam padėti, o tas “kažkas” moka tik su pele paspaust “download” ir “run”, ši programa – pats tas.. Nes jei neduokdieve pasitaiko koks routeriukas pakelėj, tai visokie VNC jau ir stringa iš kart :)

 2. McF rašė:

  Dar yra toks http://www.logmein.com.
  Freeware versija gerokai apkarpyta, tačiau labai patogi ir gali valdyti iš bet kokio kompiuterio (kuriame yra IE, FF naršyklės su tam tikru logmein pluginsu)

 3. McF rašė:

  Straipsnelis baigiasi:
  “Programa dar leidžia pasirinkti, ar leidžia tik matyti, ar ir “…
  Ar autorius užmigo? ;)

 4. kran rašė:

  Aš, kaip ir NickasLT atiduočiau savo balsą už TeamViewer – ši programėlė pagelbėjo ne kartą.

 5. trantalas rašė:

  Straipsnio tema idomi, taciau as nesuprantu kokiam skaitytojui jis skirtas. Is komentaru matau ir is patirties suprantu, kad kompiuteriu specialistui toks jungimasis per nuotoli jokia ne naujiena ir jis tikrai naudingos informacijos straipsnyje nerado, nes prisijungimo eiga aprasyta labai trumpai vartojant trumpinius ir taip lyg noreta paaiskinti specialistui. Gi paprastam vartotojui aprasymas per trumpas ir neissamus, nes kaip minejau yra nesuprantamu trumpiniu, aprasymas labai lakoniskas. Isivaizduoju bandau jungtis ir kazkoks zingsnis neaiskus, belieka googlint. Jei autorius norejo sia tema skirti profam tai joje turejo buti aprasyta daug budu tokio prisijungimo ir nurodyti ju kiekvieno privalumai ir trukumai, o jei skyre diletantui, tai reikejo smulkiai step by step aprasyti viena patogu ir lengvai idiegiama buda prisijungti per nuotoli. Kitaip sis straipsnis liks toks… be isliekamosios vertes. Cia diletanto nuomone.

 6. admin rašė:

  Ačiū už pastabas, teamviewwe tikrai geras daiktas kai reikia ką nors parodyti ką nors mažai šioje srityje išmanantiems žmonėms.

  @trantalas
  gerbiamas M., man rodos galejai viska parasyti ir per skype :) Atsizvelgiu i pastabas, bet zadu sios praktikos laikytis ir ateityje. Tiesiog jums tikrai nereikia guglinti – galite parasyti ir komentara, ir as pasistengsiu i ji atsakyti. O jei klausimas reikalaus išsamaus atsakymo – parašysiu gal net atskirą įrašą. Arba galite pasinaudoti Klauskite.

  Šiuo atveju apskritai iš šių programų sunku išsirinkti geriausią, visos jos labai skirtingos.

 7. trantalas rašė:

  Galejau ir per Skype ir telefonu, bet telefono nekelei, o Skypas buvo offline :)

 8. Narimantas rašė:

  O man straipsnis patiko ir buvo naudingas.

 9. Rokas Arbušis rašė:

  sutinku su trantalu
  tarkime, perskaitęs šio įrašo pirmus sakinius, išsamų skaitymą atidėjau vėlesniam laikui – būsiu laisvesnis, pasiskaitysiu, pasijungsiu darbinį kompą prie naminio (winXP ir višta). bet tokio paprasto paaiškinimo, kaip ką tiksliai daryti su kiekviena iš aprašytų programų (bei dar geresnio jų +/- įvardijimo) neradau, tad kompiuterių sujungimą atidėsiu dar vėliasniam laikui :)

 10. McF rašė:

  Nuo 2009-01-01 RemoteX nebeveikia. V-103 klaida :(

 11. Defas rašė:

  pasibaige TeamViewer trial, ka patartumet daryti?

 12. Ernestas rašė:

  Kodėl UltraVNC, o ne kitos _taip pat nemokamos_ RealVNC, TightVNC?
  Kodėl aptarei RDC, bet ne Remote Asistance? Juk lyginant su TeamViewer – tai gana analogiška sistema, pagal paskirtį.

 13. admin rašė:

  RealVNC turi ribotą nemokamą versiją, o TightVNC apskritai atrodo labai ribota. Bet dėkui už pastabas, reikėjo ir šias paminėti. Na, o Remote Assistance pats nenaudoju… nes niekada nesigilinau. Gal gali parasyti placiau?

 14. Ernestas rašė:

  Čysis, ką reiškia „ribotą versiją“? Turi omenyje, jog atkrenta funkcijos, _kuriomis vis tiek nesinaudosi_ :) ? Bet visgi, ką apskritai turi omenyje rašydamas „atrodo labai ribota“? Kažkaip UltraVNC šiose srityse nesužibėjo mano akyse, o ypač lyginant su TightVNC :) .

  Remote Assistance tai yra Microsoft kuriama sistema specialiai administravimui (pagalbos žmonėm suteikimui).
  Skirtumas tas, jog viskas veikia pakvietimais ir patvirtinimais. Gali išsiųsti riboto laiko su slaptažodžiu pakvietimą ir žmonės, jį atsidarę galės pasiekti tavo kompiuterį iki termino pabaigos.
  http://www.activewin.com/reviews/software/operating-sys/winxppro/Images/shot4.jpg
  http://www.microsoft.com/windowsxp/using/helpandsupport/learnmore/remoteassist/intro.mspx

 15. paranoja rašė:

  siaubas, o jeigu nera slaptazodzio, tai mano kompas – zombis???
  kas netingi, per team viewer gali uzeiti???

 16. Giedrius rašė:

  Labas,
  o gal zinot kaip valdyti pc per interneta delninuko (WM) pagalba?

 17. deividaslipka rašė:

  O kieno per Remote desktop connection reikia rasyti varda ir slaptazodi, nes kai ijungi su ip praso vardo ir slaptazodzio

 18. dara rašė:

  Laba diena,
  norejau paklausti o kaip galima prisijungti tarkim imoneje, jaigu yra tinklas…
  as ivedu pvz (192.168.0.1) bet man neleidzia.

 19. Vitpa rašė:

  Sveiki. Viena mano drauga isdure. jis susijunge susijunge per teamwiever o dabar jei net pas ji nebera tos programos vistiek pas ji gali prisijungti tes sukcius. kaip galima uzblokuoti visus prisijungimus is kito kompiuterio?

 20. Žydrūnas rašė:

  Sveiki turiu problėmą su “Remote Desktop” Pas mane Windows 7 . Kiek žiūrėjau per google vis neradau, port forward aš pasidariau 3389 per router, bet dar žinau, kad reikia nukreipimo ip išorinio. Kad galėtu buti pasiekemas pc… aš niekaip nerandu…. ?

 21. admin rašė:

  Jei kalbat apie IP, naudojama prisijungimui, tai isorinis IP ir bus jus IP, tiesiog eikit pvz. i http://www.ip-number.com

Palikite savo komentarą

Prenumeruok RSS Darbas internete Mobile Payments by Fortumo
 • KATEGORIJOS

 • NAUJIENOS

  KOMENTUOTA

  NAUJIKOMENTARAI

  MANOPARTNERIAI