Apie tinklaraštį..

Internetas - mano duona. Apie tai ir tinklaraštis: kaip uždirbti pinigus internete ir kaip tapti geresniu interneto užkariautoju bei susijusius dalykus - seo, interneto reklamą, efektyvumą, produktyvumą, įvairius mielus dalykėlius, padedančius nudirbti darbus efektyviau.

...ir apie mane

Tai tinklaraštis žmogaus, kuris 100% pajamų gauna iš interneto. Jei žinote daugiau arba naujesnių dalykų, drąsiai komentuokite.

Tinklaraščių SEO. Ką blogai daro blogai?

Ruošdamas vieną interneto projektelį,  surenkantį populiariausius blogus tinklaraščius ir išdėstantį juos pagal populiarumą, teko pažvelgti į juos ir iš vidaus bei pastebėti šiek tiek problemų su SEO lietuviškuose bloguose tinklaraščiuose, nežiūrint į tai, kad tarkim WordPress yra viena geriausių SEO atžvilgiu sistemų.  Čia žinoma ir rašysiu apie vidinį SEO, tai yra optimizavimą paieškos sistemoms pačiame tinklaraštyje.

Trumpai apie SEO – optimizavimą paieškos  sistemoms šį kartą neišsiplėsiu – tai tiesiog veiksmų siekiant geresnių pozicijų tarp paieškos rezultatų pagal tam tikrą paieškos žodį.

 • Meta tag’o description nebuvimas. Netgi didieji blogai – žudykreklamą.lt ir nežinau.lt jo neturi. Taip yra todėl, kad WordPress pagal nutylėjimą jų neįdeda, neįdeda ir temų kūrėjai.
  Jis dažniausiai atrodo taip:
  <meta name="description" content="Darbas namie – tinklaraštis apie internetą, produktyvumą, darbą namie."> .
  Šis tag’as bene vienintelis likęs iš meta tagų, dar turintis svarbos paieškos sistemoms. Žudykreklamą.lt jis dar smogia ir kitu kampu – įveskite zudykreklama.lt į Google ir po  pavadinimu matysite praktiškai imagenesamones, nepadedenačias vartotojui gerai suprasti, apie ką bus tinklaraštis. Jei būtų description – naudotų jį. Manau tinklaraščio autorius tikrai pasirašytų geresnį. Beje, reikia taip pat paminėti, kad tam tikrais atvejais, jei nėra description, google naudoja ir kitą resursą – DMOZ. Tai yra, koks jūsų aprašymas bus ten, toks atsiras ir prie paieškos rezultatų.
 • Neinformatyvus meta tag’as description – štai Radiocool description – “Viskas sekasi geriau praktikuojantis, išskyrus kėlimasis rytais“ apie tinklaraštį nesako nieko, bet jį gelbėja DMOZ, ir Google įdėjo aprašymą iš pastarojo .
 • Meta tag’o keywords nebuvimas. tai raktažodis, jau mažai reiškiantis SEO prasme, bet vis dar padeda daugeliui tinklapių ar programų jus teisingiau automatiškai apibūdinti, klasifikuoti.
 • Nėra kategorijų arba tags. Pvz. kitame populiarme tinklaraštyje vidas bucinskas – nerasime jokiu kategoriju ar gairių. Tai paieškos sistemoms ir vartojams labai apsunkina pasiekti senesnes temas – jas praktiškai pasieksite tik per puslapiavimą.  Gali būti, kad tokiu būdu esančių 10-lygyje (per tiek paspadimų pasieksite seniausias temas, jei tėra tik puslapiavimas ir nesinaudosite paieška) nuorodų paieškos sistemos apskritai neindeksuos – jas laikys visai nesvarbiomis.
 • Blogas puslapiavimas. Šiuo metu ir pas mane yra blogai, neaiškai puslpapiuojami puslapiai, bet šią problemą tikiuosi kuo greičiau išspręsti. Galbūt šiandien. Trumpai: Tokio tipo puslapiavimas “Ankstesni įrašai” yra bene blogiausias variantas.
 • Naudoti blogas.lt sistemą. Blogas.lt bene blogiausiai į SEO orientuotas tinklapis, tiesiog jei norėsite kažkaip labiau patobulinti tinklapį – įsidėti kokį plugin, jums vargu ar tai pavyks, kadangi pati sistema to neleidžia daryti.
 • Beprasmiai temų pavadinimai. Aš nesu už tai, kad tinklaraščių autoriai prikištų į pavadinimus su tema nesusijųsių žodžių – tai netgi kenktų tam tikrais atvejais. Bet temas pavadinti taip, kad net ir suprasti sunku apie ką bus rašoma – neatleistina klaida. Šita klaida labiau atsispindi blogas.lt autorių temose :)
 • Rašyti retai. Blogo šviežumas – vienas svarbiausių dalykų, kad jūs dažniau matytumėtės paieškos sistemose.

Čia tiek pastebėtų dalykų. Žinoma, gilintis ir rasti galima daug daugiau. Jūs randate? Papildykite komentaruose.

33 komentarų to “Tinklaraščių SEO. Ką blogai daro blogai?”

 1. bananoidas rašė:

  Galbūt, tiesiog nevisiems rūpi tas SEO.
  Teisgio vieni rašo blogą savo malonumui, o kiti galbūt nori kažkaip išpopuliarėti ar uždirbti pinigų iš savo blog’o ir naudojasi paieškos optimizavimo įrakiais labiau :)
  Nejaugi dabar visiems lysti į tuos topus reiktų, lyg į kokį blog’ų karą varyt – kas pirmas tas laimėtojas :D

 2. Darius rašė:

  Damn, pakliuvau tarp blogų pavyzdžių :) Vis ketinu tą aprašymą pakeisti, bet vis tingiu sumąstyt apie ką mano blog’as :D

 3. Sapnininkas rašė:

  ar darbasnamie.lt description ne per ilgas?

  beje,

  http://www.google.com/search?hl=en&q=www.darbasnamie.lt&btnG=Google+Search&aq=f&oq=

  google visai nerodo …

 4. admin rašė:

  Na, jei nuoširdžiai, tai ir pats tik šiandien jį įdėjau… Dėl ilgumo – manau pats tas. Iš esmės jis dėl SEO santykinai reiškia nedaug… todėl raktažodžių tankis (density) nelabai nukentės.

  @bananoidas
  Tai jeigu kažkam nerūtpi, apie tai negalima rašyti? :)

 5. awx rašė:

  Jei galima, plačiau apie puslapiavimą – koks blogas ir koks geras bei kodėl?

 6. Karolis Pocius rašė:

  Hmm. Dėkui, žiūrau, kad ir pats kelis dalykus praleidęs. Reiks pasitaisyt.

  O man darbas namie paieška google.lt 19 numeriu rodo technorati pusalpį :)

 7. Darius {ThinkBIG!} rašė:

  Labas, kolega. Kur prapuolė Tavo įrašas apie uždarbį? Perėjau visas temas. Niekur nerandu.. :(

 8. admin rašė:

  Visgi pamastęs nusprendžiau, kad kurį laiką susilaikysiu nuo panašių įrašų. Kaip ten bebūtų, jei tik 30% komentarų – kritiški ir argumentuoti, o kiti tik bukas Lietuviškas Pavydas, tai darau išvadas, kad tokie straipsniai kol kas nereikalingi. Tik dabar supratau, kad žmonėms tikrai nereikia įkvepiančių pavyzdžių, motyvacijos. Gal apskritai, geriausia rašyti, kas yra blogai… Čia gerai veikia tas psichologų daug aprašytas faktorius, kad lietuviams daug maloniau matyti kitų nelaimes tada jie tiesiog jaučiasi laimingesni. Na bet kvailiams – kvailio gyvenimas. Tiesa, kartu reikės sugriežtinti komentavimo taisykles, o pirmiausia – jas parašyti.

 9. NickasLT rašė:

  tai reikia lietuvišką pavydą trint lauk ir griežtai cenzūruot, o palikt normalius komentarus. Juk tavo kiemas – tvarkais kaip nori :) Ir aš pasigedau straipsnio, na bet jau pačio reikalas ar rodyt lietuviams savo uždarbį, ar ne :)

 10. admin rašė:

  @Karoli
  Kas blogai su darbanamie ir Google? Tinklapis labai jaunas (~2 sav.) Jokio isorinio SEO dar nedariau, rimtai nebuvau prisedes ir prie vidinio.

 11. admin rašė:

  @ NickasLT

  Nesu grieztos cenzūros šalininkas, bet sutinku su tavimi. Vienareikšminškai bus trinami visi komentarai straipsnis “durnas”, “kvailas”, “gėdingas” be jokio argumento – “kodėl”. Čia nebus vietos delfiniams ir lryto komentatoriams.

  O uždarbį visgi teks pateikti – bet kuriuo atveju tai domina protingus žmones, juos įkvepia. Be to esu apie įsipareigojęs parašyti “Būsimos temos” puslapyje.

 12. NickasLT rašė:

  Nukrypstant nuo temos, mane vis dar domina tas klausimas su mokesčiais :)

  Juk su tavo pajamom, tau turėtų atsirast prievolė mokėti ir PVM? (per metus viršyjus pajamas 100k, neatmetant išlaidų, atsiranda prievolė tapti pvm mokėtoju). Dėl ko taip domiuosi – pačiam gresia panaši situacija, o IV atsidariau tik visai nesenai, todėl įdomu kaip žmonės sprendžia tokias problemas.

  Beje, pasiūlymas – manau tai puiki tema vienam iš rašinių, kaip viską greitai ir neskausmingai susitvarkyti, jog būtum legalus prieš tėvynę :) Kai aš ieškojau informacijos, apie konkrečius mokesčius, sodros ir vmi puslapiuose labai jau suktai viskas parašyta, ir paaiškėjo konkrečios sumos tik užsiregistravus veiklą.

 13. admin rašė:

  O kokia problema įsiregistruoti PVM mokėtoju ir mokėti PVM? Būtinai parašysiu apie tai straipsnelį.

 14. NickasLT rašė:

  Problema? Jokia.. Tik vietoj 15% mokesčių pradedi mokėt 33%, o tai jau tikrai pakankamai skausminga :) O kai užsiimi internete veikla, išlaidų ne tiek jau ir daug, kad galėtum susigražint pvm :)

 15. Susidomėjęs rašė:

  Turiu klausimą. Google reklama yra neleidžiama puslapiuose lietuvių kalba. Pas tave dešinėje matau dvi google’o reklamas. Čia skaitosi sukčiavimas? Ar kažkoks gudrus taisyklių apėjimas?

 16. admin rašė:

  Ne, tikrai ne sukčiavimas. Jau minėjau, apie tai rašysiu atskirą straipsnį.

 17. Susidomėjęs rašė:

  Beje, noriu paminėti, kad pakeistum datą į lietuviškus standartus (valandos komentaruose 17:00, ne 5:00, mėnesiai ir visa kita lietuviškai)

 18. vidas rašė:

  kaip tai nėr kategorijų :(

 19. Darbas namie »  Geresnis puslapiavimas SEO aspektu rašė:

  [...] apie tinklaraščių SEO – optimizavimą paieškos sistemoms, minėjau, kad daugelis tinklaraščių blogai puslapiuoja, tai pat minėjau vido atvejį. Manau [...]

 20. admin rašė:

  Atsakant į Vido ir Avx klausimą pateikiu atskirą įrašą.

 21. admin rašė:

  Pateiksiu labai labai supaprastintą pavyzdį dėl PVM. Jei tu nesi PVM mokėtojas tu negali gauti mokėjimo su PVM. Tad bet ką parduosi už tarkim 100 Lt. Tavo kišenėje gula 100Lt. Kai esi PVM mokėtojas, tau sumoka 100Lt + PVM, tavo kišenėje 100Lt, o PVM vėliau sumoki į mokesčių inspekciją.

 22. NickasLT rašė:

  Admin, ačiū. O kaip būna, jei tau moka užsieniečiai? Jie tau duoda 1000$, o kaip tu jau ten aiškinsies ar PVM įskaičiuotas, ar ne, jiems giliai dzin.. Taigi gaunasi kad atskaičiuot tenka daugiau. Juk adsensui nepasakysi “Pakelkit mano clickų kainas +18%, nes aš jau PVM mokėtojas”

 23. Ramp rašė:

  Jo, Nickai as esu pirkes script ar programa ne viena, tai asiliukai manes PVM prasydawo, tai tekdawo sumoket. Jei skriptas kazkoks kainuodavo 100$ tai ten vos ne 24$ man rodos dasidevao.

  Bet tavo atveju, kazin ar paprasysi kad PVM’a tau sumoketu :)

 24. Centas rašė:

  “Bet tavo atveju, kazin ar paprasysi kad PVM’a tau sumoketu ”

  Gerai čia Ramp susakei ;)

 25. admin rašė:

  Viskas čia taip ir yra – blogiausiai čia žmogui. Google nepaprašysi, kad dar PVM įskaičiuotų. Jie atrašys, kad viskas čia įskaičiuota. VAT ten liečia tik US gyventojus. Bet realybė tokia – kokia didelė ir galinga būtų Google, mūsų mokesčių inspekcija Lietuvoje prieš Lietuvoje veikiantį mokesčių mokėtoją turi didesnę galią, kad ir prieš didžiausią pasaulio korporaciją. Nebent pakeistumėte nuolatinę gyvenimo vietą į ne Lietuvą. Tada jums galios Nelietuvos įstatymai :)

 26. admin rašė:

  O perkant, 90% paslaugų internete dažniausiai nurodo kainą be VAT. Va tik ki jau prieini galutinį Checkout mygtuką pamatai kainą + VAT.

 27. Ramp rašė:

  na kas kazkokius produktus pardavineja sawo shopuose, tai jie gali uzdeti mokescius (vat), o pvz zmones kurie dirba kaip affiliate perparduodami kitu prekes, to jau nepadarys. Va tame ir beda…

  kas reiskia tu tarkim gauni 50% nuo prekes + dar valstybiai uz nieka susimoki :) va tau ir lieka “daug” pinigu gyvenimui :)

 28. paulius rašė:

  Pamirstame pati svarbiausia SEo darba – geras turinys. Galime papuosti taitlais, h1 tagais ir t.t., bet jei turinys bus nieko nevertas tai jusu tinklapis bus apacioje paieskos rezultatuose.

 29. Brigita rašė:

  Labai dėkoju už šitą straipsnį, pati tik dabar susitvarkiau savo meta tagsus, nors seniai žinojau kad “kažkas tokio yra”, bet konkrečiai nebuvau radus informacijos (ką? aš gi mergina) :)

  Ir be šitos info radau čia daug pagalbos, už tai irgi padėkosiu :)

 30. Valdas rašė:

  Kiekvienas žodis turi savo energija. Lietuviu kalboje žodis “blogas” ir turi blogą energiją. Todėl nenuostabu, kad tinklapis blogas.lt yra blogas ;)

  Todėl visada siūlau naudoti kitokius žodžius – tinklaraštis, interneto dienoraštis ar pan.

 31. Vitkauskas rašė:

  Tiesą pasakius wordpress naudoja mažai metatagų, jog Google botas paimtų dalį aprašyto straipsnio. Tačiau tai tikrai nevisais atvejais geras sprendimas.

 32. Septyni virtieniai rašė:

  nu brač, įrašiau tą “meta name”, bet kad ten jau vieną turėjau – google site verification su baisiom raidžių kombinacijom. Tai dabar pati nežinau kas bus ir ką pridirbau.
  Visas mano puikusis tinklaraštis ant tokių svyruojančių banginių laikosi – prisiskaitinėju straipsnių, kuriuose tik kas penktą žodį suprantu, paskui atseit redaguoju htmlus… kad bent trečdalį suvokčiau, ką dirbu… visa baimės pilnoji

 33. idomustomas rašė:

  Sveiki, ieskau atsakymo i viena paprasta klausima, bent jau cia esantiems. Turiu daug informacijos apie automobiliu remonto uzkulisius ir noriu pradeti rasyti tinklarasti butent sita tema. Taciau kas man pasakys koks esminis skirtumas tarp blogo ir paprastos svetaines? Turiu jau svetaine su wordpress, moku su ja susikurti ir apsirasyti puslapius, yra seo pluginas. Bet kokie pagrindiniai blogo-tinklarascio atributai, niekaip kazkaip cia nepagaunu kampo… :(

Palikite savo komentarą

Prenumeruok RSS Darbas internete Mobile Payments by Fortumo
 • KATEGORIJOS

 • NAUJIENOS

  KOMENTUOTA

  NAUJIKOMENTARAI

  MANOPARTNERIAI